Çarşamba, 13 Aralık 2023 09:09

Vefat ve Başsağılığı

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi, Tay Tv Genel Yayın Yönetmeni, at sahibi ve yetiştirici Hakan Cantınaz’ın annesi Nigar Gülal Cantınaz vefat etmiştir.

Yarış yazarlarının bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve daha sağlıklı bilgileri yarışseverlere ulaştırmak amacıyla 1991 yılında kurulan At Yarışı Yazarları Derneği adına düzenlenen koşu,11 Ağustos Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti. Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Derneğimiz adına düzenlenen koşunun 2023 yılı galibi; Cem Özbelge'nin sahibi olduğu, Gür Özbelge tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Hasan Boyraz'ın üstlendiği Azmantor (Kaneko - Loved By All / Elusive City) oldu. Vedat Abiş ile bu koşuya katılan Azmantor, 2022 yılında da bu koşudan galibiyetle ayrılmıştı.

Cuma, 21 Nisan 2023 10:20

İyi Bayramlar...

Mutlu, sağlıklı ve huzur dolu bayramlar geçirmeniz dileğimizle...
İyi bayramlar

Çarşamba, 08 Şubat 2023 17:15

Başımız sağolsun

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi de kapsayan deprem sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımız için, Adana, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır’da bulunan Türkiye Jokey Kulübü Hipodromları; misafirlerin  konaklama ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına tüm imkanlarıyla açık olacaktır. 

2011 yılının Mart ayından bu yana devam eden Basın Tahmin Yarışmasının 2023 yılı ödül rakamları belli oldu. 1 Ocak 2023'den itibaren Ulusal Gazeteler, Yerel Gazeteler, Ulusal Spor Gazeteleri ve Müstakil Yarış Gazetesi ve Bültenler kategorilerinde belirlenen rakamlar aşağıdaki gibidir.

35 yıllık üst düzey kariyerinde, bir çok büyük başarılara imza atan jokey Halis Karataş, 21 Aralık günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda Aslan Luigi isimli safkanla katıldığı koşusunu kazanarak kariyerinin 7000. koşu galibiyetine ulaştı.

Halis Karataş, Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot isimli safkanla 2.26.22’lik derece ile bu büyük koşuyu kazanarak pist rekoru kırdı ve 2400 metre çim pistteki bu Gazi Koşusu rekoru halen kırılamamıştır.

Türkiye Jokey Kulübü Nimet Üyken Basın Ödülleri Yarışmasında kazananların ödülleri, 31 Ağustos akşamı Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda gerçekleştirilen törenle verildi.

 TJK Başkanı Serdal Adalı'nın açılış konuşmasını yaptığı bu özel gecede, Türkiye Jokey Kulübü, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Derneğimiz temsilcilerinden oluşan seçici kurul, 13 kategoride aşağıdaki eserleri ödüle layık gördü.

Törende ayrıca, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve At Yarışı Yazarları Derneği'ne de katkılarından dolayı TJK Başkanı Serdal Adalı tarafından birer ödül takdim edildi.

 

 At Yarışı Yazarları Derneği adına gerçekleştirilen koşu (KV-6), 12 Ağustos Cuma akşam İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlendi. 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının start aldığı koşu, 1200 metre mesafe çim pistte gerçekleştirildi.

 

Kulübümüz tarafından; Türk Atçılık ve Yetiştiriciliğini, Atçılık Tarih ve Kültürünü, At Yarışçılığını ve Türkiye Jokey Kulübü (TJK) çalışmalarını tanıtmak ve bu doğrultuda  ulusal ve yerel basında yer alan haberlerin değerlendirilip ödüllendirilmesi yoluyla ilgili basın, yayın organlarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Basın Ödülleri Yarışması, bu yıl yeniden başlıyor.

Pazartesi, 13 Aralık 2021 15:04

Vefat ve Başsağlığı

Hürkont Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı ve Liderfom sitesinin sahibi Kemal Akyer’in ağabeyi Cemal Akyer vefat etmiştir.

Cenazesi 13 Aralık 2021 Pazartesi günü Ankara Kayaş Ortaköy Camii’nde kılınan ikindi namazını müteakip Kayaş Ortaköy Mezarlığına defnedilen merhuma Allah’tan rahmet, kederli Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

 

 

13 Ağustos Cuma günü, Derneğimiz adına gerçekleştirilen koşu (KV-6) İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

 

  

Cumartesi, 17 Temmuz 2021 07:06

Kemal Ararat Koşusunu BİNDALHAN kazandı

At Yarışı Yazarları Derneği'nin kurucu üyelerinden ve ilk Başkanı merhum Kemal Ararat adına 16 Temmuz 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 1400 metre çim pistte düzenlenen KV-6/DHÖ koşuyu, Ali Gözkemal'in sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Yavuz Kılınç’ın ise antrenörü olduğu Bindalhan (Berksoy – Rükeyna, Gaddar) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

 

Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 6 Ağustos 2021 Cuma günü, Saat 10.30’da Veliefendi Hipodromu Basın Merkezinde aşağıda yazılı gündem uyarınca yapılacaktır. 

Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 13 Ağustos Cuma günü aynı saat ve aynı yerde nisapsız olarak yapılacaktır. 

Perşembe, 01 Temmuz 2021 12:11

95. Gazi Koşusu'nu BURGAS kazandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına, 1927 yılından beri kesintisiz olarak düzenlenen, Türk Yarışçılığının Derbisi Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 26 Haziran Cumartesi günü gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonda, yılın şampiyonunu belirleyen sezonun bu en önemli klasiğine, 21'i erkek, 1'i dişi toplam 22 tay katıldı. 

 

Çarşamba, 06 Ocak 2021 11:43

Dernek Üyelerimize Önemli Duyuru

Değerli Üyemiz, 

Derneğimiz 2021-2022 yılı üye kartları basımı için, üyelerimizin bir adet vesikalık fotoğraf ve yıllık aidatlarını dernek merkezimize veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine ulaştırmaları gerekmektedir.

Geçmiş yıllarda aidat borcu bulunan üyelerimizin de aidatlarını en kısa sürede ödemesi gerekmektedir.

Önemle duyurulur.

 

 

Perşembe, 31 Aralık 2020 09:02

Mutlu Yıllar !

Yeni yılınızı en içten dileklerimizle kutlar, 2021 yılının öncelikle sağlık ve huzur açısından mutluluk içerisinde geçmesini dileriz.

 

Mutlu Yıllar !

Perşembe, 24 Aralık 2020 13:05

Dernek Üyemiz Behçet Ekinci'yi kaybettik

At Yarışı Yazarları Derneği Üyesi, ünlü kondisyoner Behçet Ekinci'nin vefatını derin bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza baş sağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi 25 Aralık Cuma günü Koca Adana'da toprağa verilecektir.

 

Çarşamba, 11 Kasım 2020 19:48

Apranti İsmail Çizik'i kaybettik

 

11 Kasım Çarşamba günü Diyarbakır yarışlarında at bindikten sonra Şanlıurfa’ya doğru yola çıkan İsmail Çizik, Viranşehir yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiş, araçta bulunan amcası Aydın Çizik ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 9 Ekim Cuma gününün ilk önemli mücadelesinde (KV-6), 3+ yukarı yaşlı safkan İngiliz atları At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu’nda bir araya geldiler.

 

Hava muhalefeti nedeniyle Mahalli Komiserler Kurulu kararı ile sentetik piste alınan 1200 metre mesafeli koşuyu, Ahmet Kavran’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, jokey Hışman Çizik’le start alan  Baldemar (Native Khan – Handiya / Barathea) kazandı.

Bugün 22. startına çıkan Tahir Kurt antrenesindeki 4 yaşındaki safkan sergilediği performansıyla birincilik sayısını da 7’ye çıkardı.

Çarşamba, 02 Eylül 2020 06:50

94. GAZİ KOŞUSU'NU "CALL TO VICTORY" KAZANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından beri kesintisiz düzenlenen, Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu, Zafer Bayramı’nı da kutladığımız 30 Ağustos Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. Yılın şampiyonunu da belirleyen bu önemli klasiğe 14'ü erkek, 1'i dişi toplam 15 tay katılım gösterdi.

2020 yılının Gazi Koşusu şampiyonu, jokeyi Ahmet Çelik ile bu önemli mücadelede boy gösteren Call To Victory (Victory Gallop - Serap Gelin / Mountain Cat) oldu. Ayşegül Kurtel'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü ise Orkun Özelcanat'ın üstlendiği 3 yaşlı doru erkek tay için bitiriş derecesi 2.30.18 oldu.

Safkanın jokeyi Ahmet Çelik bu zaferle birlikte üst üste 6’ncı Gazi Koşusu galibiyetine ulaştı ve tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

 

Çarşamba, 03 Haziran 2020 09:12

At Yarışları 10 Haziran'da başlıyor

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sosyal hayatta normalleşme süreciyle ilgili 28 Mayıs Perşembe günü yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında; hipodromların 10 Haziran 2020 Çarşamba günü itibarıyla yeniden faaliyete geçeceğini açıklamıştır.

 

 

Cuma, 20 Mart 2020 12:34

At Yarışları ERTELENDİ

T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklama doğrultusunda; koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında at yarışları bugünden (20.03.2020) itibaren ikinci bir bildirime kadar ertelenmiştir.

 

 

Cuma, 28 Şubat 2020 14:40

Başımız sağ olsun

Suriye'nin İdlib Bölgesinde şehit olan Askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve tüm ulusumuza baş sağlığı, yaralı olan Askerlerimize acil şifalar dileriz.

Başımız Sağolsun

Çarşamba, 19 Şubat 2020 11:50

Vefat ve Başsağlığı

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı ve Galatasaray Kulübü eski futbolcusu Hakan Ünsal'ın kıymetli annesinin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhumeye Allah'tan rahmet, Hakan Ünsal'a ve ailesine başsağlığı dileriz. 

 

Çarşamba, 05 Şubat 2020 07:45

Vefat ve Başsağlığı

Derneğimiz II. Başkanı Atahan Zilcioğlu'nun kıymetli kardeşi Hilmi Korhan Zilcioğlu'nu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz.

 

Merhumun cenazesi 6 Şubat Perşembe günü Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Bakırköy Osmaniye Mezarlığı'na defnedilecektir.

18 Ocak Cumartesi günü vefat eden,  Derneğimiz Başkanlığı görevinde bulunmuş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi, sürekli basın kartı sahibi Çetin Mete, 19 Ocak Pazar günü son yolculuğuna uğurlandı.

 

Fenerbahçe Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Kurtköy Ballıca Köyü Mezarlığı'na defnedilen Çetin Mete’nin cenaze törenine, Başkanımız Reşat Köstem, II. Başkanımız Atahan Zilcioğlu, Genel Sekreterimiz Afşin Yakuboğlu, Türkiye Jokey Kulübü yetkilileri, merhumun ailesi, basın camiasından sevenleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumartesi, 18 Ocak 2020 13:01

ACI KAYBIMIZ...

Derneğimizin kuruluş aşamasında bizlere yol gösterici olan ve sonraki dönemlerde de Başkanlığımızı yapan Çetin Mete’yi kaybettik.

Çetin Mete aynı zamanda, ulusal medyada at yarışlarının daha fazla yer almasında önemli pay sahibi ve ülke yarışçılığının gelişimine katkı sağlayan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi, sürekli basın kartı sahibi, 2002 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından, yine Türk Yarışçılığına yaptığı hizmetler nedeniyle Şeref Diploması ile ödüllendirilen duayen bir gazeteciydi. 

Varlık Fonu ve paydaşları Derneğimiz ile görüş alışverişinde bulundu

At yarışları düzenleme ve yurt içi ile yurt dışında düzenlenen at yarışları üzerine bahis kabul etme lisanslarına ilişkin hizmet alım sürecini başlatan Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve iş paydaşları , AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Fon’un daveti üzerine 26 Kasım Salı günü 14.00’te Ortaköy’deki yerleşkede yapılan görüşmede dernek yönetimiyle, yeni süreç ile ilişkili görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumartesi, 23 Kasım 2019 09:39

Hasan Saydam'ın acı günü...

Hasan Saydam'ın acı günü...

 

Yılların Gazetecisi, At Yarışı Yazarlığının duayen ismi ve Derneğimizin eski Başkanlarından Hasan Saydam’ın kız kardeşi Nurdan Erbaş vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, Erbaş ve Saydam Aileleri ile sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz

Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz

 

 

Salı, 22 Ekim 2019 08:55

DUYURU "YKK Toplantısı Hakkında"

26 Ekim 2019 Cumartesi günü yapılacak olan YKK, TJK ve Derneğimiz Yöneticilerinin de katılacağı toplantıda Üyelerimizin talep, istek ve şikayetlerini de gündeme getirmek istiyoruz.

 

Bunun için lütfen Derneğimize 25.10.2019 Cuma gününe kadar öneri ve görüşlerinizi @AYYD_1991 twitter adresine veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine bildirmenizi rica ederiz.

 

At Yarışı Yazarları Derneği 

Yönetim Kurulu

 

 
Cumartesi, 14 Eylül 2019 13:06

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

Vefat ve Başsağlığı

 

Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı'nın kıymetli annesi Özen Adalı'nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Merhumenin cenazesi 15 Eylül Pazar günü, Adana Asri Mezarlığı Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakiben, Adana Asri Mezarlığı'na defnedilecektir.

Derneğimiz adına düzenlenen Koşunun galibi JETTAY 

 

At Yarışı Yazarları Derneği olarak misyonumuz; parçası olduğumuz Türk yarışçılığının gelişimine katkıda bulunmaktır. Gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet mecralarında faaliyet gösteren üyelerimizin amaçları, Türkiye'de yıllık 1 ila 2 milyar doları bulan endüstrinin halka açılan yüzü olmaktır. Gerek tahminlerle, gerekse yarışçılık/yetiştiricilik alanlarındaki haberleri kamuoyuna yansıtarak Türk atçılığının kitlelerle buluşmasını temin eden at yarışı yazarları, yarışsever ile sektör arasında en büyük köprüdür.

 Bu kapsamda atçılık/yarışçılık/yetiştiricilik alanlarında her faaliyet doğal olarak dernek üyesi yarış yazarlarının ilgi, merak ve haber konusudur. Basın meslek ilkelerine bağlı kalmayı kendisine prensip edinen at yarışı yazarları, dernekleri vasıtasıyla atçılık dünyasının diğer unsurlarıyla karşılıklı iyi niyet çerçevesinde ilişki kurar.

 

Derneğimiz 2018 YILININ EN’LERİ ödülleri sahiplerini buldu

Cuma, 03 Mayıs 2019 08:36

2018 YILININ EN’LERİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ ÜYELERİ 2018 YILININ EN’LERİNİ BELİRLEDİ

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2018 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında ciddi bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2018 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Koşuları dahil 7 Grup koşu kazanan Finesse’i seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise Cumhuriyet, Hatay ve Haralar Koşuları galibi Taykut oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen isim; Hep Beraber ile bu sene üst üste 4’üncü Gazi Koşu galibiyetine imza atan Ahmet Çelik olurken, 2018 yılının en başarılı Aprantisi ise Mert Ali Solmaz seçildi.

11 Nisan Perşembe akşamı, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, YKK ve TJK üyesi Ahmet Özbelge, komiserler kurulu başkanları ile üyeleri, TJK’nın üst düzey yöneticileri ile medya sorumluları yarış basını çalışanlarıyla bir araya geldi.

Televizyonlarda program yapan basın çalışanlarının davet edildiği toplantı olumlu bir havada geçti. Tanışma amacıyla düzenlenen toplantıda, yasa ya da yönetmelik değişikliği gerektirmeyen bazı konular tartışılıp, varılan kararlar uygulamaya konuldu. Örneğin; fotofiniş fotoğraflarının ivedilikle ekrana verilmesi; protestolu koşularda, hangi ata kimin protesto çektiğinin açıklanmasına başlandı.

2018 KARAYEL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

         Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği tarafından düzenlenen Karayel Ödüllerini 2018 yılında kazanan safkanlar belli oldu. Dernekten yapılan açıklamaya göre, dallarında bu yıl ödül kazanan isimler; Yılın 2 Yaşlı Dişi Tayı : THE LAST ROMANCE, Yılın 2 Yaşlı Erkek Tayı : LONG RUNNER, Yılın 3 Yaşlı Dişi Tayı : PERİ LINA, Yılın 3 Yaşlı Erkek Tayı : HEP BERABER, Yılın 4 Yukarı Kısrağı : MISS HELİN, Yılın 4 Yukarı Atı : FINESSE, Yılın Sprinteri : COPPERFIELD, Yılın Milerı : GOOD CURRY - RHYTHM DIVINE,
Yılın Stayeri : FINESSE oldular. Yılın Atı ödül töreninde açıklanacak.

Karayel Ödülleri 28 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenecek törenle kazanan atların ilgilerine verilecek.

DUBAI WORLD CUP 19’ / Meydan’da Onuncu Yıl…

Reşat Köstem

UMUDA YOLCULUK- Bizim için World Cup günü Godolphin Mile koşusuyla başlıyordu. Good Curry’nin iyi bir sonuç almasını istiyorduk ama… Tırnağındaki sorun bir sıkıntı yaratır mı, idman eksiği performansını etkiler mi? Bunlar hepimizin aklındaki sorulardı ve koşuyu öncelikle “kazasız, belasız” tamamlamasını istiyorduk. Çünkü her ne olursa olsun,  “gerçek” Good Curry’yi bu koşuda izleyemeyeceğimiz kesindi. Her şeye rağmen, at yarışlarının hiç bitmeyen umuduyla İsmail Hadioğlu, Bayram Kocakaya ve İsmail Koyuncu eyerlemeye doğru gidiyorlar. 

HEPİMİZ SAYGI DUYUYORUZ- Neredeyse tırnağının yarısı olmayan ve idman yapmadan koşmak zorunda kalan bir sporcuya “Haydi bu yarışı kazan” diyebilir misiniz? Halis Karataş’ın Good Curry için söylediği söz aklımdan çıkmıyor; “Bu at acısını falan unutup, yarışta değişiyor…”  Ne korku ne sinir, hiçbir şeyi yok. Geçen koşusunda olduğu gibi, bu kez de padoğun en iyi atı seçildi.

DUBAI WORLD CUP 19’  /  Koşu Öncesi İzlenimleri…

Reşat Köstem

YILDIZ OLMAK BAŞKA BİR ŞEY- Türk lirasının “dayanılmaz hafifliği” nedeniyle, bu yılki Dubai seyahatimizi bir gün kısaltmak zorunda kaldık. Fast food falan beslenebiliriz ama parkta yatamayız… Geçtiğimiz yıl, medya oteline ödediğimiz konaklama bedeli, “can yakacak kadar” yüksekti…

Maceramıza perşembe sabahı, hipodromdaki Yıldızlarla Kahvaltı “Breakfast With The Stars” ile başladık. Kırmızı halıya daha ayak bastığımız anda, Emirates’in güzel hostesleri etrafımızı sarıp, imza almak için elimize kalemi tutuşturmazlar mı… Nerden de biliyorlar bizim yıldız olduğumuzu…

Pazartesi, 31 Aralık 2018 11:19

Mutlu Yıllar...

Mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl olması dileğimizle...

Pazar, 10 Nisan 2016 00:37

Dubai World Cup’16 Böyle Geçti…

BİTMEYEN ŞEHİRLEŞME

Bunca yıldır Dubai’ye geliyorum; durmaksızın villa ya da çok katlı konutlar yapıp, mini şehirler oluşturuyorlar.

2015 KARAYEL ÖDÜLLERİ sahiplerini buldu SİAYSD (Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği) ve AYYD

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 23:25

GODOLPHIN AHIRLARINDAYDIK…

Anımsarsanız, Dubai’den size, “Al Quoz’u anlatacağım, Al Quoz’u anlatacağım” deyip durmuş ama pek sır vermemiştim. Bunu merak uyandırmak için yapmadığımı bilin. Çünkü işin gerçekleşeceğinden kuşku duyuyordum.

Derneğimiz 2015 YILININ EN’LERİ ödül töreni gerçekleştirildi

2016 yılı At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu'nu "MASTER PATRICK" kazandı.

Cumartesi, 27 Ağustos 2016 22:49

ATÇILIK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Ülkemiz at yarışçılığı ve yetiştiriciliğindeki sorunların ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği ‘Atçılık Çalıştayı’, Bakanlık yetkilileri ve sektörün tüm paydaşlarının katılımıyla sona erdi.

Cumartesi, 08 Ekim 2016 22:40

YAVUZ VİDİNLİ TOPRAĞA VERİLDİ

Puanlı İstanbul Bültenin sahibi, Derneğimiz Yönetim Kurulu'nda çeşitli görevlerde bulunmuş, Yarış Yazarı Yavuz Vidinli 8 Ekim 2016 Cumartesi günü vefat etmiştir.

Salı, 11 Ekim 2016 22:04

ÖMER KAYA VEFAT ETTİ

Türk jokeyliğinin önemli isimlerinden Ömer Kaya, 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 22:03

METİN ÜZÜM'Ü KAYBETTİK

Dernek Üyemiz, yarış yazarı Metin Üzüm'ü kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhumun cenazesi, 9 Kasım 2018 Çarşamba günü ikindi namazına müteakip, Beylikdüzü Hacı Sacit Ateş Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Page 1 of 2