Perşembe, 01 Temmuz 2021 12:11

95. Gazi Koşusu'nu BURGAS kazandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına, 1927 yılından beri kesintisiz olarak düzenlenen, Türk Yarışçılığının Derbisi Gazi Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda, 26 Haziran Cumartesi günü gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonda, yılın şampiyonunu belirleyen sezonun bu en önemli klasiğine, 21'i erkek, 1'i dişi toplam 22 tay katıldı. 

 

2021 yılının Gazi Koşusu şampiyonu, jokeyi Ahmet Çelik ile bu önemli mücadelede boy gösteren  Burgas (King David – Thisbe / Yavuzstar) oldu. Sanem Kahraman'ın sahibi olduğu, Fedai Kahraman tarafından yetiştirilen 3 yaşlı doru erkek tay için bitiriş derecesi 2.27.36 oldu. Antrenörlüğünü ise Tevfik Bardakcı'nın yaptığı safkan bu prestijli mücadeledeki galibiyetiyle birlikte ilk G1 zaferini elde ederken, kariyerinin dokuzuncu startındaki altıncı birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.

Son derece keyifli bir mücadeleye sahne olan koşuda Melis Kurtel Emin'in sahibi olduğu Real Runner (Invincible Son - Baklava / Cape Cross) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kendisine tabelanın ikinci basamağında yer buldu. Adnan Türkoğlu'na ait Megaloman (Native Khan - Bona Dea / Linngari) Kadir Tokaçoğlu ile üçüncü olarak pistten ayrılırken, Ahmet Kurt'un sahibi olduğu İllüzyon (Kaneko - Nikiniki / Sri Pekan) jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde dördüncü oldu. Yarışçılığımızın en önemli mücadelesinde, Gün Emre İçer'e ait Anadolu Aslanı (Victory Gallop - Mila Bella / Intense Focus) jokeyi Mehmet Kaya ile beşinci olurken, farklar 1,5 Boy Burun 2 Boy 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

 

Son Düzenlenme Perşembe, 01 Temmuz 2021 12:16