AYYD Koşusu 2017

AYYD Koşusu 2017

İstanbul Veliefendi Hipodromu 16 Ağustos Çarşamba günü, 8 koşulu yarış programına ev sahipliği yaptı. Günün 2. koşusunda 3+ yaşlı 5 İngiliz safkanı At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu'nu kazanabilmek için mücadele verdi.

Saat 15.00'de startı verilen koşuyu (KV-6); Sina Erdal’ın yetiştiricisi  ve sahibi olduğu SİNCLAR (Okawango - Sigar / Always A Classic)  isimli safkan, jokeyi Halis Karataş idaresinde sonlardaki güçlü ataklarıyla kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 53.000 TL olan ve çim pistte 1200 metre mesafede gerçekleştirilen koşuda ikinciliği, YAĞIZINOĞLU (Okawango-Steel Girl/ Shining Steel)  elde ederken, SUHARRY (Royal Abjar-Primelta/Primo Dominie) üçüncü, HEIWA IWA (More Than Ready-Lisa M/ Banker's Gold) da dördüncü oldu.

22. startında 6. birinciliğine uzanan SİNCLAR için koşuyu bitiriş derecesi 1.11.58 olurken, farklar iseBoyun - Uzak - 4 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir'e kupasını, At Yarışı Yazarları Derneği Genel Sekreteri Afşin Yakupoğlu verdi.

Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk ile At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Kayhan Özcan ile Ferdi Akıncı da katıldı.


Yazdır   e-Posta