Cumartesi, 17 Ağustos 2019 13:13

Derneğimiz adına düzenlenen Koşunun galibi "JETTAY"

Derneğimiz adına düzenlenen Koşunun galibi JETTAY 

 

At Yarışı Yazarları Derneği olarak misyonumuz; parçası olduğumuz Türk yarışçılığının gelişimine katkıda bulunmaktır. Gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet mecralarında faaliyet gösteren üyelerimizin amaçları, Türkiye'de yıllık 1 ila 2 milyar doları bulan endüstrinin halka açılan yüzü olmaktır. Gerek tahminlerle, gerekse yarışçılık/yetiştiricilik alanlarındaki haberleri kamuoyuna yansıtarak Türk atçılığının kitlelerle buluşmasını temin eden at yarışı yazarları, yarışsever ile sektör arasında en büyük köprüdür.

 Bu kapsamda atçılık/yarışçılık/yetiştiricilik alanlarında her faaliyet doğal olarak dernek üyesi yarış yazarlarının ilgi, merak ve haber konusudur. Basın meslek ilkelerine bağlı kalmayı kendisine prensip edinen at yarışı yazarları, dernekleri vasıtasıyla atçılık dünyasının diğer unsurlarıyla karşılıklı iyi niyet çerçevesinde ilişki kurar.

 

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 16 Ağustos günü  gerçekleştirilen mücadelede 3+ yaşlı safkan İngiliz atları çim pistte 1200 metre mesafede mücadele verdi. 6 safkanın start aldığı koşuyu, jokeyi Mustafa Çiçek ile koşuda ter döken, Engin Alagöz'ün sahibi ve yetiştiricisi olduğu JETTAY(Luxor Tanem Lockton) oldu. 

Koşuda ikinci olan safkan, MY BILLIONAIRE(Victory Gallop - Vaselina / Giant's Causeway) oldu. Üçüncü sırada yarışı bitiren isim DEMİRBÜKEN (Luxor - Friends / Fliers Fantasy) olurken, HIDDEN JEWELS (Bosporus - Yalçındağ Star / Yavuz Star), tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Mücadelenin galibi JETTAY için bitiriş derecesi 1.10.48 olurken, farklarBurun – 1,5 Boy – 4 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi adına Ömer Sönmez’e ödülünü Derneğimiz II. Başkanı Atahan Zilcioğlu verdi.

Törene; TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Barış Düşmez ve Kayhan Özcan da katıldı.

Son Düzenlenme Cumartesi, 18 Ocak 2020 20:16