Cuma, 10 Ağustos 2018 21:47

Derneğimiz adına düzenlenen koşunun 2018 yılı galibi THE DAUGHTER SUN oldu.

10 Ağustos 2018 Cuma, 9 koşulu İstanbul gece yarışı programının 5. mücadelesi olarak yapılan 3+ yaşlı safkan İngilizlere mahsus,

Derneğimiz adına düzenlenen koşuyu Mehmet Çelik’in sahibi, Mustafa Dinçal’ın da yetiştiricisi olduğu, koşuda start alan tek kısrak THE DAUGHTER SUN (Lion Heart - Eolion / Distant Relative) jokeyi Müslüm Çelik ile bu zorlu mücadeleyi galip tamamlamayı başardı.

Birincilik ikramiyesinin 64.000 TL olarak belirlendiği koşu çim pistte 1200 metre mesafede koşuldu. Galip safkanla girdiği kıyasıya birincilik mücadelesini fotoda kaybeden WINCHESTER (Perfect Storm - Celtic Dream / Celtic Swing) tabelanın ikinci basamağına yerleşirken, PENDRAGON (Three Valleys - Waadi / Royal Abjar) uzun süre lider götürdüğü yarışta üçüncülükte kaldı ve EL CONQUERADOR (Okawango - Adhaaba / Dayjur) da dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

Koşuda THE DAUGHTER SUN için bitiriş derecesi 1.09.28 oldu ve farklar da Baş - 1,5 Boy - 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan kısrağın sahibi Mehmet Çelik’e kupasını, Derneğimiz Muhasip Üyesi Mehmet Ayan verdi.

Törene TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Dernek Başkanımız Reşat Köstem ve II. Başkanımız Atahan Zilcioğlu katıldı.

 

Son Düzenlenme Cumartesi, 29 Aralık 2018 21:37