Çarşamba, 03 Mayıs 2017 23:38

DERNEĞİMİZ ÜYELERİ 2016 YILININ EN’LERİNİ BELİRLEDİ

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2016 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen

Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında ciddi bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2016 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Erkek Tay Deneme ve Gazi Koşusu galibi Graystorm’u seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise Denizim oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen isim geçtiğimiz yılın en çok yarış kazanan binicisi Özcan Yıldırım olurken, 2016 yılının en başarılı Aprantisi ise Hışman Çizik seçildi.

Büyük bir rekabete sahne olan Yılın At Sahibi ödülü bu yıl Vefa İbrahim Aracı’nın oldu. M.İlker Akdeniz ise yılın en başarılı yetiştiricisi ödülüne layık görüldü. 2016’nın en başarılı Menajer/Antrenörü At Yarışı Yazarları Derneği üyeleri tarafından Baha Yargı olarak belirlendi.

Yarış Yazarları tarafından ödüle layık görülen başarılı isimlere ödülleri, 25 Mayıs 2018 Perşembe günü Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (PEKOM) düzenlenecek olan yemekli bir gecede verilecek.

Ödül törenine, sektör temsilcilerinin yanı sıra sanat, siyaset ve spor dünyasından pek çok kişi davet edilirken, at yarışlarının olmazsa olmazlarından olan yarışseverler adına da kontenjan ayrılacak.

2016’nın EN’leri:

En başarılı İngiliz Atı       : Graystorm

En başarılı Arap Atı         : Denizim

En Başarılı Jokeyi           : Özcan Yıldırım

En Başarılı Aprantisi       : Hışman Çizik

En Başarılı At Sahibi       : Vefa İbrahim Aracı

En Başarılı Yetiştiricisi     : M.İlker Akdeniz

En Başarılı Antrenörü      : Baha Yargı

Son Düzenlenme Cumartesi, 29 Aralık 2018 22:22