Perşembe, 25 Mayıs 2017 23:19

2016 YILININ EN BAŞARILILARI, MUHTEŞEM BİR TÖRENLE ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Derneğimiz Üyeleri tarafından belirlenen, 2016 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri, 25 Mayıs 2017 Perşembe akşamı verildi.

Merter’de bulunan Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen geceye, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Avrupa Akdeniz Yarışçılık Federasyonu Başkan Yardımcısı, YKK Üyesi Behçet Homurlu,  YKK Üyesi Şeref Somtürk’ün yanı sıra TJK Asli Üyeleri, Atçılık Derneklerinin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, At sahipleri, basın mensupları ve yarışseverlerden oluşan seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

Tören, Dernek Başkanımız Reşat Köstem'in açılış konuşması ile başladı.

Üyelerimizin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “2016 Yılının Enleri” anketinde, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer / Antrenörü dallarında ödüller verildi.

Yılın İngiliz Atı kategorisinde birinciliği elde eden GRAYSTORM’un ödülünü, safkanın sahibi Ahmet Güzelocak, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin elinden aldı.

Yılın Arap Atı seçilen DENİZİM’in ödülünü Özgür Şimşek, Avrupa Akdeniz Yarışçılık Federasyonu Başkan Yardımcısı, YKK Üyesi Behçet Homurlu'dan aldı.

2016 Yılının en başarılı at sahibi seçilen Vefa İbrahim Aracı'ya ödülünü, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Özcan verdi.

2016 Yılının en başarılı Jokeyi ödülünü alan Özcan Yıldırım’a ödülünü, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ayan verdi.

2016 Yılının en başarılı Aprantisi Hışman Çizik ise ödülünü, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Cantınaz ve Apranti Eğitim Merkezi eğitmenlerinin elinden aldı.

2016 Yılının en başarılı yetiştiricisi dalında kazanan M. İlker Akdeniz'e ödülünü, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Afşin Yakuboğlu verdi.

2016’nın en başarılı Menajer/Antrenörü seçilen Baha Yargı ödülünü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği II. Başkanı Turgay Kop'dan aldı.

Bu özel gecede Türkiye Jokey Kulübü’ne de, Derneğimize verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verildi. Plaketi, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Dernek Başkanımız Reşat Köstem'den aldı.