Pazartesi, 02 Nisan 2018 22:31

AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ ÜYELERİ 2017 YILININ EN’LERİNİ BELİRLEDİ

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2017 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen

Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında ciddi bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2017 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Gazi ve Ankara Koşuları Piano Sonata’yı seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise G1 TSK ve YKK Koşuları galibi Aşemez oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen isim; geçtiğimiz yıl Piano Sonata ile kariyerinin 3’üncü Gazi Koşusu birinciliğini elde eden Ahmet Çelik olurken, 2017 yılının en başarılı Aprantisi ise Onur Yıldız seçildi.

Yılın At Sahibi ödülü bu yıl, Gazi Koşusunu kazanan Piano Sonata’nın sahibi Oğuz Yalçın’ın oldu.

G1 Fatih Sultan Mehmet Koşusu başta olmak üzere geçtiğimiz yıl yetiştirdiği safkanlarla 8 Grup koşu kazanan Selman Taşbek ise yılın en başarılı yetiştiricisi ödülüne layık görüldü.

2017’nin en başarılı Menajer/Antrenörü At Yarışı Yazarları Derneği üyeleri tarafından Piano Sonata ile Gazi Koşusunu kazanan Metin Acar olarak belirlendi.

Yarış Yazarları tarafından ödüle layık görülen başarılı isimlere ödülleri, 6 Mayıs 2018 Pazar günü Novotel Hotel’de düzenlenecek olan yemekli bir gecede verilecek.

Ödül törenine, sektör temsilcilerinin yanı sıra sanat, siyaset ve spor dünyasından pek çok kişi davet edilirken, at yarışlarının olmazsa olmazlarından olan yarışseverler adına da kontenjan ayrılacak.

2017’nin EN’leri:

En başarılı İngiliz Atı       : Piano Sonata

En başarılı Arap Atı         : Aşemez

En Başarılı Jokeyi            : Ahmet Çelik

En Başarılı Aprantisi         : Onur Yıldız

En Başarılı At Sahibi        : Oğuz Yalçın

En Başarılı Yetiştiricisi      : Selman Taşbek

En Başarılı Antrenörü       : Metin Acar

Son Düzenlenme Cumartesi, 29 Aralık 2018 22:25