Çarşamba, 19 Şubat 2020 11:50

Vefat ve Başsağlığı

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı ve Galatasaray Kulübü eski futbolcusu Hakan Ünsal'ın kıymetli annesinin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhumeye Allah'tan rahmet, Hakan Ünsal'a ve ailesine başsağlığı dileriz. 

 

Çarşamba, 05 Şubat 2020 07:45

Vefat ve Başsağlığı

Derneğimiz II. Başkanı Atahan Zilcioğlu'nun kıymetli kardeşi Hilmi Korhan Zilcioğlu'nu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz.

 

Merhumun cenazesi 6 Şubat Perşembe günü Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Bakırköy Osmaniye Mezarlığı'na defnedilecektir.

18 Ocak Cumartesi günü vefat eden,  Derneğimiz Başkanlığı görevinde bulunmuş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi, sürekli basın kartı sahibi Çetin Mete, 19 Ocak Pazar günü son yolculuğuna uğurlandı.

 

Fenerbahçe Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Kurtköy Ballıca Köyü Mezarlığı'na defnedilen Çetin Mete’nin cenaze törenine, Başkanımız Reşat Köstem, II. Başkanımız Atahan Zilcioğlu, Genel Sekreterimiz Afşin Yakuboğlu, Türkiye Jokey Kulübü yetkilileri, merhumun ailesi, basın camiasından sevenleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumartesi, 18 Ocak 2020 13:01

ACI KAYBIMIZ...

Derneğimizin kuruluş aşamasında bizlere yol gösterici olan ve sonraki dönemlerde de Başkanlığımızı yapan Çetin Mete’yi kaybettik.

Çetin Mete aynı zamanda, ulusal medyada at yarışlarının daha fazla yer almasında önemli pay sahibi ve ülke yarışçılığının gelişimine katkı sağlayan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Üyesi, sürekli basın kartı sahibi, 2002 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından, yine Türk Yarışçılığına yaptığı hizmetler nedeniyle Şeref Diploması ile ödüllendirilen duayen bir gazeteciydi. 

Varlık Fonu ve paydaşları Derneğimiz ile görüş alışverişinde bulundu

At yarışları düzenleme ve yurt içi ile yurt dışında düzenlenen at yarışları üzerine bahis kabul etme lisanslarına ilişkin hizmet alım sürecini başlatan Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve iş paydaşları , AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Fon’un daveti üzerine 26 Kasım Salı günü 14.00’te Ortaköy’deki yerleşkede yapılan görüşmede dernek yönetimiyle, yeni süreç ile ilişkili görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumartesi, 23 Kasım 2019 09:39

Hasan Saydam'ın acı günü...

Hasan Saydam'ın acı günü...

 

Yılların Gazetecisi, At Yarışı Yazarlığının duayen ismi ve Derneğimizin eski Başkanlarından Hasan Saydam’ın kız kardeşi Nurdan Erbaş vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, Erbaş ve Saydam Aileleri ile sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz

Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz

 

 

Salı, 22 Ekim 2019 08:55

DUYURU "YKK Toplantısı Hakkında"

26 Ekim 2019 Cumartesi günü yapılacak olan YKK, TJK ve Derneğimiz Yöneticilerinin de katılacağı toplantıda Üyelerimizin talep, istek ve şikayetlerini de gündeme getirmek istiyoruz.

 

Bunun için lütfen Derneğimize 25.10.2019 Cuma gününe kadar öneri ve görüşlerinizi @AYYD_1991 twitter adresine veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine bildirmenizi rica ederiz.

 

At Yarışı Yazarları Derneği 

Yönetim Kurulu

 

 
Cumartesi, 14 Eylül 2019 13:06

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

Vefat ve Başsağlığı

 

Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı'nın kıymetli annesi Özen Adalı'nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

Merhumenin cenazesi 15 Eylül Pazar günü, Adana Asri Mezarlığı Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakiben, Adana Asri Mezarlığı'na defnedilecektir.

Derneğimiz adına düzenlenen Koşunun galibi JETTAY 

 

At Yarışı Yazarları Derneği olarak misyonumuz; parçası olduğumuz Türk yarışçılığının gelişimine katkıda bulunmaktır. Gazete, dergi, radyo, televizyon ve internet mecralarında faaliyet gösteren üyelerimizin amaçları, Türkiye'de yıllık 1 ila 2 milyar doları bulan endüstrinin halka açılan yüzü olmaktır. Gerek tahminlerle, gerekse yarışçılık/yetiştiricilik alanlarındaki haberleri kamuoyuna yansıtarak Türk atçılığının kitlelerle buluşmasını temin eden at yarışı yazarları, yarışsever ile sektör arasında en büyük köprüdür.

 Bu kapsamda atçılık/yarışçılık/yetiştiricilik alanlarında her faaliyet doğal olarak dernek üyesi yarış yazarlarının ilgi, merak ve haber konusudur. Basın meslek ilkelerine bağlı kalmayı kendisine prensip edinen at yarışı yazarları, dernekleri vasıtasıyla atçılık dünyasının diğer unsurlarıyla karşılıklı iyi niyet çerçevesinde ilişki kurar.

 

Derneğimiz 2018 YILININ EN’LERİ ödülleri sahiplerini buldu

Cuma, 03 Mayıs 2019 08:36

2018 YILININ EN’LERİ BELLİ OLDU

AT YARIŞI YAZARLARI DERNEĞİ ÜYELERİ 2018 YILININ EN’LERİNİ BELİRLEDİ

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2018 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında ciddi bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2018 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Koşuları dahil 7 Grup koşu kazanan Finesse’i seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise Cumhuriyet, Hatay ve Haralar Koşuları galibi Taykut oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen isim; Hep Beraber ile bu sene üst üste 4’üncü Gazi Koşu galibiyetine imza atan Ahmet Çelik olurken, 2018 yılının en başarılı Aprantisi ise Mert Ali Solmaz seçildi.

11 Nisan Perşembe akşamı, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, YKK ve TJK üyesi Ahmet Özbelge, komiserler kurulu başkanları ile üyeleri, TJK’nın üst düzey yöneticileri ile medya sorumluları yarış basını çalışanlarıyla bir araya geldi.

Televizyonlarda program yapan basın çalışanlarının davet edildiği toplantı olumlu bir havada geçti. Tanışma amacıyla düzenlenen toplantıda, yasa ya da yönetmelik değişikliği gerektirmeyen bazı konular tartışılıp, varılan kararlar uygulamaya konuldu. Örneğin; fotofiniş fotoğraflarının ivedilikle ekrana verilmesi; protestolu koşularda, hangi ata kimin protesto çektiğinin açıklanmasına başlandı.

2018 KARAYEL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 

         Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği tarafından düzenlenen Karayel Ödüllerini 2018 yılında kazanan safkanlar belli oldu. Dernekten yapılan açıklamaya göre, dallarında bu yıl ödül kazanan isimler; Yılın 2 Yaşlı Dişi Tayı : THE LAST ROMANCE, Yılın 2 Yaşlı Erkek Tayı : LONG RUNNER, Yılın 3 Yaşlı Dişi Tayı : PERİ LINA, Yılın 3 Yaşlı Erkek Tayı : HEP BERABER, Yılın 4 Yukarı Kısrağı : MISS HELİN, Yılın 4 Yukarı Atı : FINESSE, Yılın Sprinteri : COPPERFIELD, Yılın Milerı : GOOD CURRY - RHYTHM DIVINE,
Yılın Stayeri : FINESSE oldular. Yılın Atı ödül töreninde açıklanacak.

Karayel Ödülleri 28 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenecek törenle kazanan atların ilgilerine verilecek.

DUBAI WORLD CUP 19’ / Meydan’da Onuncu Yıl…

Reşat Köstem

UMUDA YOLCULUK- Bizim için World Cup günü Godolphin Mile koşusuyla başlıyordu. Good Curry’nin iyi bir sonuç almasını istiyorduk ama… Tırnağındaki sorun bir sıkıntı yaratır mı, idman eksiği performansını etkiler mi? Bunlar hepimizin aklındaki sorulardı ve koşuyu öncelikle “kazasız, belasız” tamamlamasını istiyorduk. Çünkü her ne olursa olsun,  “gerçek” Good Curry’yi bu koşuda izleyemeyeceğimiz kesindi. Her şeye rağmen, at yarışlarının hiç bitmeyen umuduyla İsmail Hadioğlu, Bayram Kocakaya ve İsmail Koyuncu eyerlemeye doğru gidiyorlar. 

HEPİMİZ SAYGI DUYUYORUZ- Neredeyse tırnağının yarısı olmayan ve idman yapmadan koşmak zorunda kalan bir sporcuya “Haydi bu yarışı kazan” diyebilir misiniz? Halis Karataş’ın Good Curry için söylediği söz aklımdan çıkmıyor; “Bu at acısını falan unutup, yarışta değişiyor…”  Ne korku ne sinir, hiçbir şeyi yok. Geçen koşusunda olduğu gibi, bu kez de padoğun en iyi atı seçildi.

DUBAI WORLD CUP 19’  /  Koşu Öncesi İzlenimleri…

Reşat Köstem

YILDIZ OLMAK BAŞKA BİR ŞEY- Türk lirasının “dayanılmaz hafifliği” nedeniyle, bu yılki Dubai seyahatimizi bir gün kısaltmak zorunda kaldık. Fast food falan beslenebiliriz ama parkta yatamayız… Geçtiğimiz yıl, medya oteline ödediğimiz konaklama bedeli, “can yakacak kadar” yüksekti…

Maceramıza perşembe sabahı, hipodromdaki Yıldızlarla Kahvaltı “Breakfast With The Stars” ile başladık. Kırmızı halıya daha ayak bastığımız anda, Emirates’in güzel hostesleri etrafımızı sarıp, imza almak için elimize kalemi tutuşturmazlar mı… Nerden de biliyorlar bizim yıldız olduğumuzu…

Pazartesi, 31 Aralık 2018 11:19

Mutlu Yıllar...

Mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yıl olması dileğimizle...

Pazar, 10 Nisan 2016 00:37

Dubai World Cup’16 Böyle Geçti…

BİTMEYEN ŞEHİRLEŞME

Bunca yıldır Dubai’ye geliyorum; durmaksızın villa ya da çok katlı konutlar yapıp, mini şehirler oluşturuyorlar.

2015 KARAYEL ÖDÜLLERİ sahiplerini buldu SİAYSD (Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği) ve AYYD

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 23:25

GODOLPHIN AHIRLARINDAYDIK…

Anımsarsanız, Dubai’den size, “Al Quoz’u anlatacağım, Al Quoz’u anlatacağım” deyip durmuş ama pek sır vermemiştim. Bunu merak uyandırmak için yapmadığımı bilin. Çünkü işin gerçekleşeceğinden kuşku duyuyordum.

Derneğimiz 2015 YILININ EN’LERİ ödül töreni gerçekleştirildi

2016 yılı At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu'nu "MASTER PATRICK" kazandı.

Cumartesi, 27 Ağustos 2016 22:49

ATÇILIK ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Ülkemiz at yarışçılığı ve yetiştiriciliğindeki sorunların ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği ‘Atçılık Çalıştayı’, Bakanlık yetkilileri ve sektörün tüm paydaşlarının katılımıyla sona erdi.

Cumartesi, 08 Ekim 2016 22:40

YAVUZ VİDİNLİ TOPRAĞA VERİLDİ

Puanlı İstanbul Bültenin sahibi, Derneğimiz Yönetim Kurulu'nda çeşitli görevlerde bulunmuş, Yarış Yazarı Yavuz Vidinli 8 Ekim 2016 Cumartesi günü vefat etmiştir.

Salı, 11 Ekim 2016 22:04

ÖMER KAYA VEFAT ETTİ

Türk jokeyliğinin önemli isimlerinden Ömer Kaya, 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 22:03

METİN ÜZÜM'Ü KAYBETTİK

Dernek Üyemiz, yarış yazarı Metin Üzüm'ü kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhumun cenazesi, 9 Kasım 2018 Çarşamba günü ikindi namazına müteakip, Beylikdüzü Hacı Sacit Ateş Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Pazar, 11 Aralık 2016 01:19

BAŞIMIZ SAĞOLSUN...

10 Aralık 2016 Cumartesi akşamı, Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena Stadyumu yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçlar terör saldırısı düzenlendiğini, bu saldırıda 27'si polis 29 vatandaşımızın şehit olduğunu, 166 vatandaşımızın ise yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Sekreteri, Yarış Yazarı ve bir dönem TJK TV Müdürlüğü de yapan Mustafa Göksel Yener, 10 Ocak 2017 akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 01:05

SAAYSD BAŞKANI REMAZAN KAYA VEFAT ETTİ

SAAYSD Başkanı, At sahibi ve yetiştirici Remazan Kaya'nın vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, atçılık camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Sahalarımızda uzun yıllar At sahipliği, antrenörlük ve yetiştiricilik yapan Fikret Kaya vefat etmiştir.

Pazar, 09 Nisan 2017 23:53

DUBAI WORLD CUP’17

(1) BURADA VİTRİNLERE BAKMAK BİLE SAKINCALI- Paramızın son bir yıl içindeki değer kaybından nasibimizi hepimiz bir biçimde alıyoruz.

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2016 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen

Derneğimiz Üyeleri tarafından belirlenen, 2016 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri, 25 Mayıs 2017 Perşembe akşamı verildi.

Cumartesi, 16 Temmuz 2016 23:13

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE SAYGIYLA...

15 Temmuz 2016'da, ulusumuzun birlik ve beraberliğini bozmak için gerçekleştirilen darbe girişimine canı pahasına karşı koyan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, başta şehit aileleri ve Gazilerimiz olmak üzere tüm halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyoruz.

At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu

Perşembe, 09 Ağustos 2018 23:08

JOKEY EDİZ ASLAN'I KAYBETTİK...

Genç ve başarılı jokeylerimizden Ediz Arslan, 8 Ağustos 2017 Salı günü Mudanya İlçesi Ketendere sahilinde, arkadaşları ile birlikte girdiği denizde kayboldu. Gece geç saate kadar süren aramalar sonucunda Ediz Arslan’a ulaşılamazken, 9 Ağustos sabahı tekrar başlatılan aramalar sonucunda, genç jokeyimizin cansız bedenine ulaşıldı.

Derneğimiz adına, 16 Ağustos 2018 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen koşuyu (KV-6Sina Erdal’ın sahibi olduğu SİNCLAR (Okawango – Sigar / Always A Classic) isimli safkan jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

Usta kondisyoner Ercan Özkan’ın kardeşi olan ve uzun zamandır Kocaeli’nde kondisyonerlik yapan, Derneğimiz Üyelerinden Ersan Özkan, 27 Ocak 2018 günü geçirdiği trafik kazası sonucu vefat etmiştir. At Yarışı Yazarları Derneği olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Derneğimiz eski Başkanlarından, duayen yarış yazarı Çetin Mete'nin kıymetli eşi Emel Mete'nin vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumenin cenazesi 12 Şubat Pazartesi günü Ataköy 5. kısım camiinde kılınacak öğle namazı sonrası defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, başta eşi Çetin Mete olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Pazartesi, 26 Şubat 2018 22:35

TEBRİK VE KUTLAMA

2018 yılı Türkiye Jokey Kulübü Olağan Genel Kurulunda Başkanlığa seçilen Sayın Serdal Adalı ve Yönetim Kurulu Üyelerini kutlar; görevlerinde başarılar dileriz.

At Yarışı Yazarları Derneği
Yönetim Kurulu

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2017 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen

Perşembe, 26 Nisan 2018 00:07

VE DUBAI WORLD CUP’18…

Reşat Köstem

Kusursuz düzenlenmiş bir Dubai World Cup’ın daha sonuna geldik. Gerçi olanların çoğu aklımızdan çıkıp, bu koşu belleklerimizde yer edecek. Gelin, Dubai World Cup’a bir de bu yönden bakalım…

At Yarışı Yazarları Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı 1 Haziran 2018 Cuma günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu, Basın Tribünü’ndeki Dernek Merkezi’nde saat 11.00’da, aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.

Derneğimiz Üyeleri tarafından belirlenen, 2017 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri, 6 Mayıs 2018 Pazar akşamı verildi. 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde şu isimler ödüle layık görüldü.

Derneğimiz Üyeleri tarafından belirlenen, 2017 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri, 6 Mayıs 2018 Pazar akşamı Novotel'de düzenlenen muhteşem bir geceyle verildi. Ödül törenimiz sonrası Ulusal ve İnternet medyasında yer alan haberleri aşağıda görebilirsiniz.

At Yarışı Yazarları Derneği Olağan Genel Kurulu 1 Haziran 2018 Cuma günü yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle, 8 Haziran 2018 Cuma günü çoğunluk aranmaksızın yapıldı.

Perşembe, 31 Mayıs 2018 22:10

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Dernek Üyelerimizden, Byerley Turk üzerine yaptığı araştırmalar ve yazdığı makaleler ile tanıdığımız, yarış yazarı Erhan Gökbayrak’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Pazartesi, 02 Temmuz 2018 22:04

92. Gazi Koşusu'nu "HEP BERABER" kazandı

1927 yılından bu yana aralıksız gerçekleşen, Türk Yarışçılığı’nın derbisi Gazi Koşusu'nun 92.'si, 1 Temmuz 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlendi.

10 Ağustos 2018 Cuma, 9 koşulu İstanbul gece yarışı programının 5. mücadelesi olarak yapılan 3+ yaşlı safkan İngilizlere mahsus,