Cuma, 13 Ağustos 2021 18:51

Derneğimiz adına düzenlenen koşunun 2021 yılı galibi Romolo oldu

 

13 Ağustos Cuma günü, Derneğimiz adına gerçekleştirilen koşu (KV-6) İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleşti.

 

  

 

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak koşulan mücadele, 1200 metre mesafe çim pistte düzenlendi.

2021 yılı At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu'nu, Yılmaz Tekinalp'in sahiibi olduğu Romolo (Approve - Bookiesindex Girl / Raktı) jokeyi Mehmet Kaya idareside kazandı. Ömer Halim Aydın'ın yetiştirdiği, Mikail Altın'ın antrenörlüğünü üstlendiği 4 yaşındaki doru erkek safkanın bu birinciliği kariyerinin yedinci galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

Son metreleri büyük bir heyecana sahne olan koşuda Ardaşah (Perfecto - Jet Set / Marlin) pistten ikinci olarak ayrılırken, Azmantor (Kaneko - Loved By All / Elusive City) üçüncü, Luminary (Bosporus - Classical Girl / Distant Relative) dördüncü, Airdrop (Değirmendereli - Blue Lightening / Kavranhan) ise beşinci sırada yer aldı.

Yarışın galibi Romolo için bitiriş derecesi 1.10.45 olurken, farklar Burun - Boyun - 1 Boy - 7,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

 

Koşunun ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına Adem Amaç'a kupasını Dernek Başkanımız Reşat Köstem verdi.

Törene TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ile Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Barış Düşmez ve Mehmet Ayan da katıldı.

 

Son Düzenlenme Cuma, 13 Ağustos 2021 19:00