AYYD Koşusu 2018

AYYD Koşusu 2018

1991’den bu yana at yarışı yazarlığını daha ileri taşımak için faaliyet gösteren At Yarışı Yazarları Derneği adına bu yıl 27. kez düzenlenen (KV-6) koşu, 10 Ağustos Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

9 koşulu İstanbul gece yarışı programının 5. mücadelesi olarak yapılan 3+ yaşlı safkan İngilizlere mahsus koşuya 6 at katılım gösterdi. Mehmet Çelik’in sahibi, Mustafa Dinçal’ın da yetiştiricisi olduğu, koşuda start alan tek kısrak THE DAUGHTER SUN (Lion Heart - Eolion / Distant Relative) jokeyi Müslüm Çelik ile bu zorlu mücadeleyi galip tamamlamayı başardı.

Birincilik ikramiyesinin 64.000 TL olarak belirlendiği koşu çim pistte 1200 metre mesafede koşuldu. Galip safkanla girdiği kıyasıya birincilik mücadelesini fotoda kaybeden WINCHESTER (Perfect Storm - Celtic Dream / Celtic Swing) tabelanın ikinci basamağına yerleşirken, PENDRAGON (Three Valleys - Waadi / Royal Abjar) uzun süre lider götürdüğü yarışta üçüncülükte kaldı ve EL CONQUERADOR (Okawango - Adhaaba / Dayjur) da dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

Koşuda THE DAUGHTER SUN için bitiriş derecesi 1.09.28 oldu ve farklar da Baş - 1,5 Boy - 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Saat 19.30’daki koşunun ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende kazanan kısrağın sahibi Mehmet Çelik’e kupasını, At Yarışı Yazarları Derneği Muhasip Üyesi Mehmet Ayan verdi.

Kupa törenine Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Kulübümüz Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Köstem ve II. Başkanı Atahan Zilcioğlu katıldı.


Yazdır   e-Posta