AYYD Koşusu 2013

AYYD Koşusu 2013

3 Temmuz Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen At Yarışı Yazarları Derneği Koşusu'nu (KV 6) Levent N. Gelgin'in  TIME TO DANCE (Sri Pekan – Raj Dancer / Rahy) isimli safkanı, jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Üç ve daha yukarı yaşlı 7 safkan İngiliz atının katılımıyla, 1300 metre çim pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 46.000 TL olan koşuda geçen sene bu koşuyu kazanmış olan REIGN OF FIRE (Strike The Gold - Habinar / Southern Halo) ikinci olurken, QUEEN AMIDALA (Okawango-Emine HanımDistant Relative) üçüncü, PASİFİKA (Unaccounted For-Twist Of Faith/Knight Line Dancer) da dördüncü oldu.

Kazanan TIME TO DANCE için koşunun bitiriş derecesi 1.16.77 olurken, farklar 2,5 Boy - 2,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde oluştu.

TIME TO DANCE kariyerinin 35. startında 11. birinciliğini elde etti. Safkan son olarak 20 Mart Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 1300 metre kum (sentetik) pistte düzenlenen  Şartlı 4 Koşu'yu kazanma başarısı göstermişti.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Türkiye Jokey Kulübü Muhasip Üyesi Dr. Ender Aydıner'e plaketini At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Çetin Mete verdi.

Şeref tribününde düzenlenen törene Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Osman Hattat, Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Mehmet Mircan Fırat, At Yarışı Yazarları Derneği II.Başkanı Orhan Uğur, Genel Sekreter Afşin Yakupoğlu ile Üyeler Reşat Köstem, Atahan Zilcioğlu ve Hakan Cantınaz  da katıldı.       


Yazdır   e-Posta