AYYD Koşusu 2009

AYYD Koşusu 2009

Yarış yazarlarının bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve daha sağlıklı bilgileri yarış severlere ulaştırmak amacıyla kurulmuş olan At Yarışı Yazarları Derneği adına düzenlenen koşu (KV 6) 2 Ekim Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

Üç ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus koşuya 7 at katıldı. Birincilik ikramiyesi 38.000 TL. olan, çim pistteki 1400 metrelik koşuyu Ömer Halim Aydın'ın FLORINDO (Bin Ajwaad-Moms Gal/Shareef Dancer) isimli safkanı jokey Sadettin Boyraz ile 1.23.84’lük derece yaparak kazanmayı başardı.

Koşuda DISTANT FLIGHT ikinci, CINCINNATI KID üçüncü, MURPHY da dördüncü olurken, farklar 1,5 Boy – 1 Boy – Baş şeklinde oldu.

Koşu sonrasında kazanan atın sahibi Ömer Halim Aydına plaketini At Yarışı Yazarları Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Uğur verdi.

 

Kupa törenine TJK Başkanı Behçet Homurlu, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ender Aydıner, At Yarışı Yazarları Derneği Genel Sekreteri Yavuz Vidinli ile At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Esma Uslu da katıldılar.


Yazdır   e-Posta