AYYD Koşusu 2008

AYYD Koşusu 2008

Yarış yazarlarının bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve daha sağlıklı bilgileri yarış severlere ulaştırmak amacıyla kurulmuş olan At Yarışı Yazarları Derneği adına düzenlenen koşu (KV 6) 5 Ekim Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

Üç ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus koşuya 8 at katıldı. Birincilik ikramiyesi 38.000 YTL. olan, çim pistteki 1400 metrelik koşuyu Arslan Aybek'in LALUV (Perugino-Misty Point/Sharpo) isimli safkanı jokey Deniz Yıldız ile 1.27.42’lik derece yaparak kazanmayı başardı.

Koşuda ÇUBUKÇU ikinci, THE RISING üçüncü, NALIN İSYANI da dördüncü olurken, farklar 1/2 Boy – 2 Boyun – Baş şeklinde oldu.

Koşu sonrasında kazanan atın sahibi Arslan Aybeke vekaleten TJK Disiplin Kurulu Üyesi Cahit Aybek'e plaketini At Yarışı Yazarları Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Uğur verdi.

Kupa törenine TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Çıkıllı ve Esra Atman Özyiğit, TJK Asli Üyesi Osman Atakol ile At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Çakar da katıldılar.


Yazdır   e-Posta