AYYD Koşusu 2005

AYYD Koşusu 2005

Yarış yazarlarının bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve daha sağlıklı bilgileri yarış severlere ulaştırmak amacıyla kurulmuş olan At Yarışı Yazarları Derneği adına düzenlenen koşu (KV 7) 17 Eylül Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

Üç ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlara mahsus koşuya 11 at katıldı. Birincilik ikramiyesi 36.900 YTL. olan, çim pistteki 1400 metrelik koşuyu A.Hennan Akdoğan’ın BACKDRAFT (Titus Livius-Top The Rest) isimli safkanı jokey Gürkan Oker ile 1.24.27'lik derece yaparak kazanmayı başardı.

Koşuda BETİK ikinci, LUNAR OCEAN üçüncü, NEW ORLEANS da dördüncü olurken, farkları 1/2 Boy – 3,5 Boy – Boyun şeklinde oldu.

Koşu sonrasında kazanan atın sahibi A.Hennan Akdoğan’a vekaleten Levent Güneş’e kupasını At Yarışı Yazarları Dernek Başkanı Orhan Uğur verdi.

Kupa törenine TJK Başkanı Umur Tamer, TJK Genel Sekreteri A.Hücum Tulgar ve TJK Asli Üyesi Behçet Homurlu ile At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Demir Sayan, Yavuz Vidinli ve Mehmet Ayan da katıldılar.


Yazdır   e-Posta