AYYD Koşusu 2004

AYYD Koşusu 2004

Yarış yazarlarının bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve daha sağlıklı bilgileri yarış severlere ulaştırmak amacıyla kurulmuş olan At Yarışı Yazarları Derneği adına düzenlenen koşu (KV 6) 18 Eylül Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

Üç ve daha yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarının katıldığı koşuya 8 safkan katıldı. Koşuyu Hasan Adalı'nın SERHANBEY (Most Welcome-Valadon) isimli safkanı jokey Niyazi Konuk''la 1.23.46'lık derece yaparak kazanmayı başardı. Çim pistte yapılan 1400 metrelik koşuda UNI BABY ikinci, ÇAKARÇELİK üçüncü, MARATHON RUNNER da dördüncü olarak tabelanın diğer sıralarını paylaştılar. Koşunun farkları Boyun - 1 Boy – 1.5 Boy şeklinde oldu.

Koşu sonrasında kazanan atın sahibi Hasan Adalı'ya vekaleten antrenör Mustafa Yiğiter'e kupasını At Yarışı Yazarları Dernek Başkanı Orhan Uğur verdi. Kupa törenine At Yarışı Yazarları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Turhan Çakar, Demir Sayan, Yavuz Vidinli, Ali Kayakıt, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Umur Tamer, Yönetim Kurulu üyesi Orhan Tanatar ve Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdürü Turgay Kop'da katıldılar.


Yazdır   e-Posta